Unia Europejska
Rejestracja
Generalnie drewno na balie jak i na saunę musi być pozyskane z drzew iglastych. Generalnie drewno na balie jak i na saunę musi być pozyskane z drzew iglastych. W naszych polskich górach można spotkać domy z bala świerkowego, które mają ponad 100 lat a materiał jest jak nowy. Drzewa liściaste są w dużej części pozbawione substancji żywicznych bardzo ważnych gdy drewno ma być stosowane na zewnątrz. Świerk lub sosna to świetny materiał do tego typu zastosowań. Sosna troszkę gorzej wypada w zastosowaniu do balii gdyż jest zbyt żywiczna i kiedy nagrzewamy wodę do 40 °C to często na początku  staje się żółta.
Świerk świetnie się nadaje na balie czy saunę ogrodową

Świerk świetnie się nadaje na balie czy saunę ogrodową lecz pod warunkiem, że jest to drewno I gatunku i selekcjonowane pod względem sęków.

Cedr i Modrzew to najlepszy materiał na saunę i balie ogrodową. Podwyższają koszty wykonania ale dają do kilkunastu procent lepszą żywotność saun i balii w ogrodowych.

Ważny jest certyfikat lub inny dokument potwierdzający pochodzenie drewna.

certyfikat na drewno na balie sauny ogrodowe

CEDR - Posiada dwa razy lepszą izolacyjność od sosny (silna włóknowatość i zwartość małe poniżej jednego milimetra przyrosty roczne). Szczególnie limba syberyjska jest wartościowa gdyż wyrasta w bardzo ekstremalnych warunkach (długie z niskimi temperaturami zimy do -50 stopni). Materiał ten przez swoje właściwości zapewnia sterylność w pomieszczeniach, pozytywnie wpływa na pracę serca, sen, posiada także właściwości anty alergiczne. Charakteryzuje się pozytywną energetyką, przyjemnym zapachem i niespotykaną barwą- bladoróżowy kolor. . W domach wybudowanych z cedru powietrze jest zawsze czyste a wilgotność utrzymuje się na odpowiednim poziomie.

Cedr i Modrzew to najlepszy materiał na saunę i balie ogrodową. Najważniejsza jest grubość materiału i jego jakość oraz to jak dbamy o nasze balie i sauny ogrodowe w trakcie użytkowania. Żywotność drewna zależy od gatunku ale odpowiedzialność za zniszczenia ponoszą bakterie, które należy najlepiej jak się da usuwać.

opis niedostepny Sezonowane i suszone drewno do produkcji bali i saun ogrodowych. Swierk z Istebnej w Beskidach oraz Cedr Syberyjski (pinus cembra) z lasów nadbajkalskich.
sauna balia cedr

Dostawa drewna.

balie saunu cedr świerk


Lifepolska © Wszelkie prawa zastrzeżone