Skip to content

Tężnia solankowa

Tężnie solankowa do zastosowania w przydomowych i profesjonalnych SPA, w grotach solnych i pokojach relaksacyjnych po ciepłych kąpielach i seansach saunowych.

Co to jest tężnia solankowa i do czego służy oraz jak leczy: Balneologia to jedna z najstarszych dziedzin medycyny uzdrowiskowej zajmująca się badaniem właściwości leczniczych wód podziemnych, solanek i borowin oraz zastosowaniem ich w lecznictwie, zwłaszcza terapii chorób przewlekłych. Rozwój innych sposobów pozyskiwania soli oraz wzrost znaczenia balneologii w lecznictwie spowodował, że tężnie stały się miejscem służącym do zażywania inhalacji powstałego w ich otoczeniu specyficznego aerozolu. Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej i w przypadku ogólnego wyczerpania. Powstawanie bogatych w sole aerozoli podczas produkcji było efektem niepożądanym, gdyż prowadziło do utraty soli, natomiast w inhalacji największe znaczenie ma właśnie skład aerozolu. Nasze Tężnie konstruowane w celach leczniczych różnią się nieco do tężni produkcyjnych. Przede wszystkim solanka spływa głównie po faszynie brzozowej, aby stworzyć jak największą ilość leczniczej mgiełki. 

Tężnia solankowa
netto
brutto
TS-01
Tężnia solankowa o konstrukcji drewnianej, o wymiarach: wys. 190, szer. 80, głębokość 40 cm
5 700 zł
7 000 zł

Tężnia solankowa o wymiarach 40x80x190 cm wykonana z drewna świerkowego lub do wyboru modrzew lub cedr syberyjski. Tężnia jest kompletna i posiada: zasobnik na solenkę, pompę wykonaną ze stali nierdzewnej, oświetlenie led z pilotem. Solanke należy przygotować we własnym zakresie ze soli z Wieliczki lub z Ciechocinka. Najlepsza sól do przygotowania solanki to sól mikroelementowa i jodowana.

Wi-Fi

Wszystkie nasze urządzenia mogą być sterowane smartfonem przez Wi-Fi.