Unia Europejska
Rejestracja


opis niedostepny

Cedr drzewem energii kosmicznej ,CEDR- ŻYWICIEL–UZDROWICIEL, Cedr syberyjski – Cedrus

Cedr to jedno z najpiękniejszych i największych drzew Syberii. Syberyjski cedr to duma narodowa Rosjan i bogactwo syberyjskich lasów. To inaczej syberyjska sosna. Rośnie w sąsiedztwie świerku, modrzewiu i w lasach jodłowych, w okolicach czystych, nie skażonym środowisku. Sosna cedru to drzewo iglaste, które może osiągnąć 35-40 m.Cedr to jedno z najpiękniejszych i największych drzew Syberii. Piękny jest cedrowy las o każdej porze roku. Pod gęstymi, zwartymi koronami drzew jest w takim lesie dość ciemno, a bujne gałęzie olbrzymów i młodych roślin dodają takiemu mrokowi tajemniczego czaru.Rosyjski pisarz Dmitrij Mamin-Sybiriak, zachwycając się cedrami, porównywał je do „szlachciców w aksamitnych futrach”.Kozacy, którzy przybyli za Ural, nazwali cedr „syberyjskim olbrzymem”, a tobolscy chłopi „tajemnym drzewem”. Dla ludności Górnej Szorii był on „drzewem-krową” i „drzewem-matką”, dla wielu z nas był i pozostaje królem tajgi, cudownym drzewem, panem syberyjskich lasów. Cedrowe lasy dawały ludności miejscowej doskonałe drewno, zwierzynę, futra, jagody, grzyby, orzechy. Karmiły, skrywały i chroniły. Potężne cedry zawsze ofiarowały człowiekowi nieocenione i niedające się z niczym porównać bogactwo – zdrowie, fizyczną i duchową siłę.
Ma szerokie zastosowanie w naturoterapi: drzewo, kora, igły i nasiona. Wykonywane są z drewna cedrowego przedmioty, które również mają właściwości zdrowotne. Bardzo cenione są łóżka z drzewa cedrowego, poduszki z igieł, naczynia do przechowywania żywności.
W tomie I Anastazji Władimir Megre, dowiaduje się od pewnego starca o niezwykłych właściwościach tego drzewa:

" – Bóg stworzył cedr w celu zgromadzenia energii kosmosu. Od kochającego człowieka wychodzą promienie, które w ułamku sekundy odbijają się od znajdujących sią nad nim planet, znowu dosięgają ziemi i dają życie wszystkim stworzeniom. Słońce jest jedną z tych planet, które odbijają niecałe widma tych promieni. W kosmos uchodzą od człowieka tylko dobre promienie i z kosmosu także wracają tylko i wyłącznie pozytywne promienie. Jeśli w człowieku zgromadzą się okrutne, niewłaściwe stany emocjonalne, to powstaje w nim ciemne promieniowanie, które nie może wznieść się w górę i uchodzi w głąb ziemi. Odbijając się od jej wnętrza, wraca na powierzchnię i wywołuje kataklizmy: erupcje wulkanów, trzęsienia ziemi i wojny. Najwyższym osiągnięciem odbitych czarnych promieni jest uzyskanie wpływu na człowieka i nasilenie w dwójnasób jego okrutnych cech.
Cedr żyje pięćset pięćdziesiąt lat. Milionami swoich igieł-liści w dzień i w nocy łapie i wchłania w siebie jasną energię, całe jej widmo. W czasie życia cedru przechodzą nad nim wszystkie ciała niebieskie, powrotnie odbijając promienie ku ziemi.
Wyobraź sobie, że nawet maleńki kawałek cedru ma więcej energii niż wszystkie razem, stworzone przez człowieka, nośniki energii. Cedr za pośrednictwem kosmosu przyjmuje wychodzącą od człowieka energię, przechowuje ją i oddaje wtedy; kiedy jej brakuje w kosmosie, a więc w człowieku i we wszystkim, co żyje i rośnie na ziemi. Rzadko są spotykane cedry, które gromadzą, ale nie oddają z powrotem zakumulowanej energii.
Kiedy drzewo osiàgnie pięćset lat życia, zaczyna dzwonić. W taki sposób daje znak, że można wykorzystać nagromadzoną w nim energię. Taki cedr dzwoni przez trzy lata. Po tym czasie, jeżeli nikt go nie znajdzie, a tym samym cedr nie będzie miał możliwości oddania nagromadzonej przez kosmos energii bezpośrednio człowiekowi, zacznie ją gubić, spalając w sobie. Męczący proces spalania – umierania cedru trwa dwadzieścia siedem lat."

opis niedostepny

Cedrowy "BRELOCZEK"

" (Dzwoniący) Cedr ma nadzwyczajne właściwości i jego kawałek należy nosić na piersiach.
Trzeba założyć go, stojąc boso na trawie, i następnie przycisnąć lewą dłonią do obnażonej piersi. Po minucie poczuje się przyjemne, idące od cedru ciepło, potem ciało przeniknie lekki dreszcz. Od czasu do czasu, kiedy będzie się pojawiało pragnienie, trzeba gładzić opuszkami palców tę stronę kawałka cedru, która nie przylega do ciała, przytrzymując kciukami drugą stronę. Już po trzech miesiącach osoba posiadająca kawałek dzwoniącego cedru zauważy znaczne polepszenie samopoczucia i wyleczy się z wielu chorób. (...)Główna siła cedru tkwi w tym, że jego energia nie tylko uzdrawia fizyczne, ale także sprawia, że człowiek staje się bardziej życzliwy i utalentowany oraz odnosi więcej sukcesów. (...)(...) mężczyzn pospiesznie rozpiął wysłużoną kurtkę i koszulę i pokazał to, co miał na piersi. Zobaczyłem wypukły okrąg, a może owal. Kolory na nim – fioletowy, malinowy, rudawy – tworzyły niezrozumiały rysunek, słoje drewna naśladowały strumyczki.
(...) u innych osób będzie on ładny już po trzech latach, a później coraz piękniejszy, szczególnie u kobiet. Od ciała właściciela będzie się rozchodził błogi aromat, nieporównywalny do aromatu komponowanych przez człowieka perfum. (...) "
Autor dzieli się informacjami znalezionymi na temat cedru syberyjskiego:
" W książkach z zakresu medycyny niekonwencjonalnej bardzo dużo mówi się o leczniczych właściwościach cedru. Wszystkie jego części, zaczynając od igieł-liści, a kończąc na korze, wykazują się wysoce efektywnymi leczniczymi właściwościami. Drewno ma piękny wygląd, dlatego wykorzystują je artyści rzeźbiarze. Wyrabia się z niego meble i specjalistyczne detale do instrumentów muzycznych. Igliwie cedru ma właściwości fitostatyczne i zdolności odkażania powietrza, a drewno wydziela bardzo charakterystyczną, balsamiczną, przyjazną woń. Umieszczony w domu niewielki kawałek cedrowego drewna odstrasza mole. W literaturze popularnonaukowej podkreślono, że właściwości cedru rosnącego na północy są bardziej intensywne, aniżeli cedru rosnącego na południu.
Jeszcze w 1792 roku naukowiec, członek Akademii Nauk, prof. Pallas, napisał, że owoce syberyjskiego cedru przywracają człowiekowi męskie siły i młodość oraz znacznie zwiększają odporność organizmu na choroby. "

sauna , balia ogrodowa cedr

Cedr, a witalność Rasputina:

" Niewykształcony chłop, Grigorij Rasputin pochodził z głuchej syberyjskiej wioski, krainy, w której rosną syberyjskie cedry. W 1907 roku, mając pięćdziesiąt lat, dotarł do Moskwy i przeraził swoją wiedzą i przepowiedniami rodzinę imperatora, do której nie wiadomo w jaki sposób się dostał. Przespał się z wieloma kobietami błękitnej krwi. Żył burzliwie i niemoralnie. Kiedy nadszedł kres jego życia, mordercy byli zdziwieni, że mimo tylu kul w ciele wciąż żył. Współcześni dziennikarze zastanawiali się nad fenomenem nadzwyczajnej wytrzymałości jego organizmu i doszli do wniosku, że jest to rezultat wychowania w cedrowym lesie i diety opartej na orzechach tego cudownego drzewa. W wieku pięćdziesięciu lat Rasputin mógł zaczynać orgie w południe i zabawy te kontynuować do rana. Po takiej libacji i pijaństwie przyjeżdżał na pierwszą poranną mszę. Modlił się do ósmej, stojąc, a potem w domu pił dużo herbaty, aby wypłukać truciznę. Do drugiej po południu przyjmował pacjentów, następnie zabierał damy i szedł z nimi do łaźni, a z łaźni jechał do podmiejskiej restauracji, gdzie powtarzał scenariusz poprzedniej nocy. Żaden zwykły człowiek nie zniósłby takiego trybu życia. "

Cedr syberyjski – drzewo-lekarz

Syberia – jest jednym z największych obszarów leśnych – jej zasoby leśne stanowią 19% światowej gospodarki leśnej. 83% terytorium Syberii zajmują drzewa iglaste. W lasach Syberii dominują modrzew – 52%, sosna – 16% i cedr – 8%. Znacznie duży udział jodły i pichty – 7%, a także drzewa liściaste – 13%, głównie – brzoza, lipa, osika.Gęsto porośnięte leśne obszary tworzą kompleksy tak zwanej tajgi. Tajga przez wiele wieków przyciągała uwagę myśliwych, poszukiwaczy skarbów i przygód, czarodziejów i bajarzy, historyków i pisarzy, budowniczych, rzemieślników i oczywiście – zielarzy i uzdrowicieli. Ostatnich przyciągają i dziś niezwykłe lecznicze właściwości iglastych drzew – syberyjskiej jodły, syberyjskiego cedru i modrzewia.

sauna , balia ogrodowa cedr

Syberyjski cedr (Pinus sibirica), zwany też Jodłą syberyjską – jest iglastym, wiecznie zielonym, wysokim i dużym drzewem, które rośnie na terytorium Zachodniej i Wschodniej Syberii.Syberyjski cedr dorasta do 40-45 m wysokości, średnice pnia ma 1,5-2 metra, żyje do 500-800 lat, owocować zaczyna dopiero po 20 latach, а szyszka z orzeszkami dojrzewa 2 lata!Syberyjskie cedry rosną na nie opanowanych przez człowieka dziewiczych terenach, w czystym naturalnym środowisku przyrodniczym, gdzie nigdy nie stosowano chemicznych nawozów czy trujących środków chemicznych. A to oznacza, że wszystkie zbierane cedrowe komponenty są żywnością naturalną i ekologiczną.

Uważa się, że im dalej na północ i bardziej surowsze warunki przyrodnicze, w których rośnie drzewo, tym silniejsze lecznicze właściwości cedrów.Syberyjski cedr jest potężnym magazynem, kumulującym naturalną biologiczną energię słońca, światła, wody, powietrza i ziemi, którą oddaje nam, ludziom, w postaci uzdrawiającej siły i surowców leczniczych.Lecznicze właściwości cedru syberyjskiego znane od wielu stuleci. Surowiec leczniczy stanowi cała naziemna część drzewa zarówno gałązki i kora, jak i szyszki, igły, skorupki i trociny. Najcenniejszym darem cedru jednak są orzeszki i tłoczony z nich olej cedrowy oraz żywicę cedrową i pochodne z niej produkty o wysokiej wartości zdrowotnej.

Obrazki – źródła: WWW.info.sotvorenie.kiev.ua WWW.yandex.ru

sauna , balia ogrodowa cedr

Unikalny olej cedrowy 

Czy wiesz, że olej cedrowy to unikalny produkt otrzymywany z orzechów cedru syberyjskiego (właśc. limby syberyjskiej). Jest łatwo przyswajalny przez organizm, posiada znaczne ilości wartości odżywczych i leczniczych, zawiera unikalny skład witamin i mikroelementów. Przewyższa pod względem swoich właściwości najlepsze oleje roślinne (rokitnikowy, z oliwek, kokosowy, migdałowy itp.) i nie ma przeciwwskazań do stosowania go zarówno w produktach spożywczych, jak i w celach leczniczo-profilaktycznych.

 Olej cedrowy „Dzwoniące Cedry Rosji” produkowany jest w procesie tłoczenia na zimno i ekstrakcji, nie podlega rafinowaniu, co gwarantuje jego najwyższą jakość i wysoką zawartość substancji odżywczych i mikroelementów.Podstawą wartości odżywczych oleju cedrowego jest wysoka zawartość witaminy F – niezbędnych kwasów tłuszczowych (linolowego i linolenowego), które nie powstają w organizmie i dostarczane są tylko z pożywieniem. Sprzyjają one obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi. Witamina E (tokoferol), której w oleju cedrowym jest 5 razy więcej niż w oliwie z oliwek, ma właściwości zapobiegające jego utlenianiu (gorzknieniu).Pod względem kaloryczności olej cedrowy przewyższa tłuszcz wołowy i wieprzowy, a przyswajalności białka – kurze jajo! Jako środek profilaktyczny olej cedrowy posiada właściwości ogólnowzmacniające, likwiduje uczucie zmęczenia, podwyższa sprawność fizyczną i umysłową. Ma również pozytywny wpływ na poszerzanie świadomości.Stosowanie oleju cedrowego jest szczególnie zalecane ludziom pracującym i mieszkającym w niesprzyjających warunkach klimatycznych i ekologicznych, zajmującym się pracą wymagającą szczególnej ilości energii, której towarzyszy stres. Jako środek uzdrawiający olej cedrowy wykorzystywany jest w leczeniu chorób układu pokarmowego, przeziębień, układu krwionośnego oraz do użytku zewnętrznego przy chorobach skóry, poparzeniach, odmrożeniach, w gojeniu ran. Masaż z użyciem oleju cedrowego likwiduje uczucie zmęczenia, poprawia krążenie krwi, usuwa żylaki kończyn, podnosi jędrność skóry, powoduje jej odmłodzenie. Środki kosmetyczne zawierające olej cedrowy bardzo pozytywnie wpływają na skórę, nasycając ją naturalnymi witaminami, mikroelementami, utrzymują równowagą kwasowo-zasadową. Sprawiają, że skóra jest wytrzymała i delikatna w dotyku.

Znaczenie lecznicze oleju cedrowego

Olej roślinny otrzymywany z orzechów cedrowych pod względem wartości biologicznej przewyższa olej prowansalski, wytwarzany z oliwki europejskiej, uważany za najlepszy olej na świecie.Stwierdzono, że olej z orzecha cedrowego zawiera różnorodne substancje sprzyjające utrzymaniu zdolności do pracy człowieka na długie lata. Olej cedrowy poprawia skład krwi, zapobiega rozwojowi gruźlicy i niedokrwistości. Stosowany jest w celach leczniczych w przypadku miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, marskości wątroby, 
w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w chorobach układu oddechowego, pylicy krzemowej, białaczki.W oleju znajduje się duża ilość witaminy E (tokoferolu, 56 mg/100 g), którą nazywa się witaminą płodności. Pozwala ona zachować wysoką zdolność energetyczną organizmu. Ułatwia przyswajanie białek, tłuszczów i jest pomocna w leczeniu chorób wątroby, trzustki, jelit, miażdżycy, chorób reumatycznych. Tokoferol dosłownie oznacza „niosę życie”. W oleju cedrowym znajduje się również znaczna ilość witamin P, A oraz B, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu człowieka. W skład oleju wchodzą także nienasycone kwasy tłuszczowe: linolowy, linolenowy i arachidowy, które przeciwdziałają powstawaniu miażdżycy, normalizują strukturę ścian naczyń krwionośnych, podnoszą ich elastyczność i obniżają przepuszczalność. Stwierdzono, że kwas linolowy działa jako środek neutralizujący wiele trucizn. W związku z tym olej cedrowy jest niezbędny dla osób mieszkających w miastach, gdzie powietrze jest silnie zanieczyszczone spalinami. Tak więc olej cedrowy może być wykorzystywany w celach leczniczych w przypadku wielu chorób i profilaktycznych jako składnik pożywienia osób stykających się z substancjami toksycznymi.Znaczenie ekologiczne. Olej cedrowy należy do najczystszych w porównaniu z innymi olejami roślinnymi. Oleje: słonecznikowy, sojowy, gorczycowy czy rzepakowy pochodzą z wielkich upraw prowadzonych na glebach nawożonych różnego rodzaju substancjami chemicznymi. Natomiast cedrowe plantacje na Syberii takim działaniom nie są poddawane, co oznacza, że olej cedrowy jest czysty ekologicznie.

Uwaga! olej cedrowy nie powinien mieć kontaktu z metalowymi sztućcami, najlepiej przyjmować go wprost z butelki. Najlepsze efekty daje przyjmowanie oleju cedrowego rano przed posiłkiem i wieczorem po ostatnim posiłku oraz trzymanie go w ustach przez kilka minut przed połknięciem, właściwości oleju cedrowego pozwalają używać go i traktować jako lekarstwo w wielu poważnych schorzeniach, w których dominuje przewlekły proces zapalny.


na podst. inf. z firmy "Biogeneza"Lifepolska © Wszelkie prawa zastrzeżone